Op 29, 30 en 31 mei 2026 vond de eerste Wereldbeker van het seizoen plaats in Sevilla, Spanje.
Er namen 4 ploegen deel onder de Belgische vlag:
- W1x Mazarine Guilbert – M4x Lukas Depla, Boris Taeldeman, Dean Laureyns & Marlon Colpaert
- M1x Tristan Vandenbussche
- M2x Aaron Andries & Tibo Vyvey
Aaron Andries & Tibo Vyvey (M2x) – Zilver 🥈
Andries en Vyvey startten hun toernooi in de dubbeltwee met een tweede plaats in de heat, vlak achter Servië. In de halve finale trokken ze die lijn door en finishten ze opnieuw als tweede, waarmee de klus voor de A-finale geklaard was. In die finale bleef de Belgische boot de eerste helft goed in het pak hangen. Tijdens de tweede wedstrijdhelft plaatsten ze een versnelling, sprintten ze voorbij de vicewereldkampioenen uit Servië en pakten ze het zilver achter Nederland.


Tristan Vandenbussche (M1x) – Brons 🥉
Vandenbussche maakte in de heren skiff mooi progressie doorheen zijn toernooi en finishte in elke race als derde. Na een derde plaats in de heat en een derde plaats in de kwartfinale, pakte hij zaterdag ook in de halve finale de derde plek. In de A-finale deelde hij zijn race goed in. In de absolute slotfase sprintte hij de Noorse boot voorbij om opnieuw als derde te finishen. Hiermee pakte hij het brons, naast de Olympisch kampioen en vicekampioen.


Mazarine Guilbert (W1x) – 8e plaats
Guilbert opende in de skiff dames met een tweede plaats in haar heat, waarbij ze de nummer vier van de Olympische Spelen (Australië) achter zich liet. In de halve finale greep ze net naast de top drie, wat haar een plek in de B-finale opleverde. Daar voer ze vrijwel de hele wedstrijd op de derde positie, om in de slotfase nog een plek op te schuiven. Ze finishte als tweede achter de Australische, goed voor een 8e plaats in het algemeen klassement.


Marlon Colpaert, Dean Laureyns, Boris Taeldeman & Lukas Depla (M4x) – 11e plaats
De heren van de vierkoppel kwamen in een zware heat terecht en finishten als vijfde, maar mochten op basis van hun tijd toch door naar de halve finales. Daar bleek het niveau te hoog voor de A-finale. In de B-finale lieten ze een goede eindsprint zien, waarmee ze de Spaanse thuisploeg nog inhaalden. Ze kwamen als vijfde over de streep en eindigden als 11e in de totaaluitslag.

